Kopertina e librit Kohë ujqërish

Shpërndaje në:

Kohë ujqërish

Çmimi:

360 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Fabula & Tregime
Formati PDF
Shtëpia botuese OMBRA GVG EQUINOX
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 132

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Libri me tregime “Kohë ujqërish”, përmbledh njësi krijuese të cilat shpalosin përpjekjen e autorit për ta lëruar një tregim bazuar mbi motivet e absurdit, situata këto që vijnë e krijohen në një kohë e hapësirë ku gjithçka është “kaos”. Avni Halimi nuk shkruan historinë e “kaosit”, porse, pasojat e këtij “kaosi” historik i shtron si tema dhe situata të cilat na e ngacmjnë memorien kombëtare. Koha e situatave është e tashmja, ngjarjet paraqesin një riciklim të përjetimit të dhembjes që nga zanafilla e jetës, e deri më sot!

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Kohë ujqërish"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.