Kopertina e librit Porosia e Njëmbëdhjetë

Shpërndaje në:

Porosia e Njëmbëdhjetë

nga Egli Goce
Çmimi:

800 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Mister
Formati PDF
Shtëpia botuese Mediaprint
Data e botimit 29-09-2023
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 272
ISBN 9789928086525

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

"Koha shëron çdo plagë, vetëm nëse vuan nga një kujtesë e dobët."
Një ndër njerëzit më të pasur në vend, papritur, në zemër të Tiranës, bie shakull në tokë dhe ndërron jetë. Vdekje e natyrshme, apo pas saj fshihet dora e ndonjë kundërshtari në biznes? Një grua xheloze për burrin e saj, një dashnore trillane që bën çmos për të mbajtur pas vetes një gruar të pandreqshëm, një bir a bijë që urren babain makut e harbut? Befas, si një rrufe në qiell të hapur, një tjetër qytetar humb jetën në rrethana të çuditshme. Shumë pista hetimi, po aq të dyshuar. E ndërsa dritëza e jetës mehet dalëngadalë derisa shuhet përgjithnjë, engjëlli i vdekjes, përvajshëm, murrët, kundron.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Porosia e Njëmbëdhjetë"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.