Kopertina e librit PUS

Shpërndaje në:

PUS

Çmimi:

360 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Dramë
Formati PDF
Shtëpia botuese Konica Press
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 112
ISBN 9786084639183

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Drama është ndërtuar mbi bazën e një teksti me formë klasike, me plotë elemente nga antropologjia kombëtare, nga identiteti kulturor. Këmbëngul në një përmbajtje të këtillë, sepse, dramaturgjia kombëtare do të na ngelë pa identitet. Shoqëritë e mëdha i japin rëndësi këtij elementi, pra dramaturgjisë kombëtare, ndërsa falin edhe dramaturgji universale, që i përkasin kohërave, hapësirave dhe shoqërive të ndryshme. Tërë ngjarja thuret në dhjetë tablo-skena.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "PUS"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.