Ardi Omeri

Albar (Ardi) Omeri, lindur me 11/11/1964 ne Durres .
Atesia LUAN Amesia VERA
Akademia Ushtarake Skenderbej
Marinar ne Floten Tregtare Shqiptare
Emigracion ne Itali 1996-2008
Moderator radiofonik RADIO STINET shtator 2009, krijues ideator- drejtues i programit ne moshen e rinise ,- program me kenge e poezi te viteve 80’ ,
Menaxher shtypshkronja Mileniumi i Ri 2010- 2011,
Drejtor Studio Idea&Biznes,
Drejtor i Shtepia Botuese Mileniumi i Ri,
Kryeredaktor revista social-kulturore Durresi&Tirana Market
Producent- moderator Trafik ne Neser Televizion NTV 2011
Moderator ne AdriaNET Radio-TV 2015-2016
Moderator Albuk Tv Londer
Moderator e producent takimesh artistike dhe promovimes traditash Durres-Tirane ne bashkepunim me shoqata qytetare e artiste-shkrimtare, pallati kultures Aleksander Moisiu Durres, Klubi artit dhe Kultures Sigal Durres, Ministria Kultures Tirane, Muzeu Kombetar Tirane.

Krijime:
Kalaja buze adriatikut- esse per femije 1976
Revista pionieri
Dashuria- poezi 1981
Ç’ti kerkoj une yjeve -tekst e muzike 1982
Do te pendohesh -tekst e muzike 1983
Stela- tekst e muzike 1983
Mallkova perendine 1984


Libra:
I Munduri i Nates Poezi 2009
Puthma Shpirtin Poezi 2010
Skalitur me buze shpirti Poezi 2012
Zhgenjimi i Adamit Poezi 2012
Udhetari i Perjetshem Tregime&Novela 2012
Puthje pa lamtumire Poezi 2014
Mallkimi i Shen Valentinit Novele 2015
Puthjet e Heshtura roman 2016
Tingulli i Heshtjes poezi 2019

Nga Ardi Omeri

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.