Kopertina e librit Tingulli i heshtjes

Shpërndaje në:

Tingulli i heshtjes

Çmimi:

700 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Poezi
Formati PDF
Shtëpia botuese Toena
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 162
ISBN 9789928277725

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

“Tingulli i heshtjes” i Ardi Omerit është një heshtje që flet, një heshtje gjithë muzikë, si qetësia sublime e detit para stuhisë. Është një sprovë e suksesshme në harmonizimin e klasikes me modernen. Si i tillë ai është tërheqës, si për dashamirësit e vargut klasik, ashtu edhe për dashamirësit e vargut modern. Ideja e poetit është se dashuria është kudo, por prapë nuk mjafton. Se dashuria s’ka kufij, nuk mbaron, por prapë nuk mjafton.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Tingulli i heshtjes"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.