Kopertina e librit Lamsh

Shpërndaje në:

Lamsh

Çmimi:

500 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Poezi
Formati PDF
Shtëpia botuese Shkodra
Data e botimit 01-12-2022
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 105
ISBN 978-9928-370-19-8

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Në grykë një lëmsh s’më lë të flas, më mbyt dhe më merr frymën çdo ditë pa mëshirë. Lëmsh me mendime, me emocione e shpesh me shikime dhe ndijime të ajrit përreth. E ç’zgjidhje tjetër pos letrës e penës të gjej?
Teksa zhytesh në vargjet e kësaj vepre, do të zbulosh një rrëfim prekës që kapërcen kufijtë e gjuhës dhe flet me gjuhën universale të emocioneve. E ndërsa fjalët e gegnishtes janë të përziera me gjuhën standarde, emocionet përcillen njësoj, dakordësia e vetes me vargjet ndodh pa asnjë pengesë. "Lamsh" është më shumë se një përmbledhje me poezi; është një përvojë nëpër skutat e shpirtit njerëzor, ku çdo strofë e lidh lexuesin me lirikat e lumturisë, motivimit, dashurisë, vuajtjes, mallit, dëshirave dhe ëndrrave të kthjellta. Në këto vargje, ju do të gjeni një strehë për të pathënat, një vend të shenjtë për mendimet që shtrëngojnë fytin dhe emocionet. Bukuria lirike e "Lamsh" kapërcen kufijtë e stilolapsit dhe letrës, duke ofruar një ngushëllim që përshkon vetë ajrin që të rrethon.
Ndërsa fjalët qetësohen në faqet e librit, do të përjetoni një marrëveshje të qetë të vetvetes me vargun, një lidhje intime që rrjedh pa mundim. “Lamsh” nuk është thjesht një libër; është një ftesë për të nisur një odise poetike, një përvojë katartike që mbetet në mendje dhe në zemër.

Vlerësime

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

1 përshtypje

Admir Dahati

0 0

Libra të ngjashëm me "Lamsh"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.