Kopertina e librit Lugina e Veriut

Shpërndaje në:

Lugina e Veriut

Çmimi:

500 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Roman
Formati PDF
Shtëpia botuese Gjergj Fishta
Data e botimit 01-01-2019
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 132
ISBN 9789928222893

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

"Mesnata sapo kishte kaluar kur vendasi që luante rolin
e udhërrëfyesit bëri me dorë për të ndaluar bri një kodre.
Ashtu si qe zotuar, ai e kreu detyrën në kohë. Fshati i
fundit i banuar qe lënë mbrapa prej një ore. Poshtë, në
drejtim të jugut, dukeshin nën dritën e hënës luginat që
vargëzoheshin njëra pas tjetrës..."

Vlerësime

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

1 përshtypje

Nermin Lleshi

Kam fatin e madh që kam një mik shkrimtar si Aleksandri, nga ata që po ta lexosh, do kuptosh se është vlerë e rrallë e kombit tonë. Ai shkruan si të parët, por sot shkrimtarët e vërtetë kanë humbur si gjilpëra në kashtë, sepse botohen aq shumë mamaqi-zma, sa është gjë e pabesueshme të të bjerë për pjesë ndonjë përgjini-zëm.

1 0

Libra të ngjashëm me "Lugina e Veriut"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.