Kopertina e librit Magbethi nga Jahja Pasha

Shpërndaje në:

Magbethi nga Jahja Pasha

Çmimi:

360 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoritë Satirë, Roman
Formati PDF
Shtëpia botuese Konica Press
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 140
ISBN 9786084639282

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Është një karikim komik i një ëndrre për të qenë mbret, për t’u dukur si mbret, për t’u sjellë po si mbret, po edhe për të jetuar si mbret, ku përmes të qenit nën hijen e pushtetit, fiton rastin për ta zhvatur sa më shumë popullin, duke ia rregulluar mirëqenien vetes dhe rrethit të tij të ngushtë familjare “mbretërorë”. Në krejt tekstin, është hija e pushtetit të sotëm, ku nga mëngët e kapotave demokratike fabrikohen sundimtarë të rinj, mbretër të vegjël apo dhe zotë me pretendime të pangopshme sunduese.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Magbethi nga Jahja Pasha"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.