Petale drite

Shpërndaje në:

Petale drite

Çmimi:

300 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Poezi
Formati PDF
Shtëpia botuese Prokult Press
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 55

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Ky libër i poetes Thomaidha, do ta çojë lexuesin në një udhëtim emocionues...në një botë ku dëshira, trupi, kujtesa, shikohen në dritën e ndritshme të gjuhës; asgjë nuk mbetet e mjegulluar. Ajo e do Haikun japonez; duket se ka veshur kimono japoneze e do të vrapojë në malet Fuji, ku mbledh petale drite. Në këtë libër, Thomaidha sjell poezi me një grumbull përthyerjesh, mbresash e përjetimesh konkrete...ndërton marrëdhënie, refleksione idesh me përditshmërinë e subkoshiencën e saj.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Petale drite"

Regjistrohu në newsletter

Merrni në email njoftimet më të fundit mbi
librat e rinj, ofertat dhe artikujt më të fundit.