Kopertina e librit POEZI

Shpërndaje në:

POEZI

Çmimi:

1000 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Poezi
Formati PDF
Shtëpia botuese Faik Konica
Data e botimit 7 Korrik 2017
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 220
ISBN 978-9951-06-616-7

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Libri është përmbledhje poetike prej rreth 180 poezi. Të gjitha poezitë në këtë libër përshkojnë ndjenjën më të lashtë të njerëzimit, dashurinë. Duke e shfletuar ngadalë nga faqja në faqe, nga poezia në poezi, nga vargu në varg, çdo poezi, çdo strofë në këtë vëllim poetik është një mendim më vete.
Një gjykim, një vetmi, një urrejtje, një marrëzi, një çmenduri, një goditje, një hidhërim, një mallkim, një braktisje, një luftë që si kurorëzim kanë dashurinë.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "POEZI"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.