Kopertina e librit Të lutem, mos më harro!

Shpërndaje në:

Të lutem, mos më harro!

Çmimi:

800 Lekë

Shto librin tek lista e librave të preferuar.

Kategoria Poezi
Formati PDF
Gjuha Shqip
Numri i faqeve 119
ISBN 9789928372871

Pajisjet ku mund të lexohet libri

Desktop
eReader
Tablet
Windows
IOS
Android

Përmbledhja

Këtë libër ia dedikoj nënës time, dramës së sëmundjes së saj. Qëllimi im me këtë libër, nuk është thjesht të shkruaj poezi apo të krijoj rime, por ky shkrim është një ulërimë, një britmë për dhimbjen që më del nga thellësia e shpirtit... Në momentin që mjekët më thane: “Mami juaj është diagnostikuar me një sëmundje që quhet “alzheimer”! u tmerrova. Në atë moment nuk kishte asnjë dritë për mua. Kudo që hidhja vështrimin, shikoja vetëm tym, mjergull, deri sa sytë m’u errësuan. U gjenda në një përrua me lotë që nuk pushonin së laguri faqet dhe trupin tim. Një libër për të është për të gjithë ata që ngrihen mbi dhimbjen. Dhe duhet të jetojnë jetën edhe ashtu si vjen dhe jo vetëm si e ëndërrojnë atë.

Vlerësime

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Lini përshtypjen tuaj

Ju duhet të bëni log in për të shtuar një përshtypje.

Libra të ngjashëm me "Të lutem, mos më harro!"

Regjistrohu në newsletter

Njoftohu me email mbi librat e rinj, ofertat dhe shkrimet e fundit.